top of page

Yönetim Kurulu

1964'te Diyarbakır’ ın Lice ilçesi Oyuklu köyünde doğdu. Babadan kalma mesleği olan çiftçilikle uğraşmış, 1997'de s.s.oyuklu köyü t.k.kooperatifini Kuruculuğundan başlayarak kendini bu mesleğe adamış ve akabinde halen devam etmekte olan; 2007 de Diyarbakır ili süt üreticileri birliğinin, 2009 yılında Diyarbakır ili ve ilçeleri kırmızı et üreticileri birliğinin kurucusu 2010 Yılı Türkiye kırmızı et üreticileri merkez birliğinin yönetim kurulu üyesi, 2010 yılı Diyarbakır ili damızlık manda yetiştiriciliği birliğinin kurucusu, 2012 yılı Türkiye damızlık manda yetiştiricileri merkez birliğinin kurucusudur. Çok iyi düzeyde Arapça konuşan,evli ve 5 çocuk babasıdır.

Genel Başkan

DİYARBAKIR

Hüseyin YILMAZ

...

Başkan Yardımcısı

İsmail METİN

Afyonkarahisar’a bağlı Küçük Çobanlı Köyünde ikamet etmektedir. İlkokulu köyde okudu. İlkokul mezunudur. Askerliğini Diyarbakır Jandarma Komutanlığında yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Çiftçilikle uğraşmaktadır. Halen Afyonkarahisar İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Muhasip Üye

AFYON

Ömer KELEM

18/02/1979 yılında Balıklı Köyünde doğmuştur. Tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. 2010 yılı içinde Balıkesir İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliğini kurma çalışmalarına başlamış ve yapılan çalışmalar sonucunda birliği 2011 yılı Ocak ayında kurmuştur. 2011 yılı Şubat ayında yapılan genel kurulda dört yıllığına başkanlık görevine gelmiştir.Halk Elinde Anadolu Mandası Islahı Projesini Balıkesir de başlatabilmek için yönetim kuruluyla birlikte çalışmalar yapılmış , sonuca varılmıştır. 2011 yılından beri adı geçen proje devam etmektedir. Aynı zamanda 2012 yılında kurulan üst birliğinde yönetiminde yer almaktadır.

Üye

BALIKESİR

Hakkı PELTEK

...

Üye

TOKAT

Muzaffer KESER

Untitled-1.png

...

Üye

KAYSERİ

İsmail ILGIN

...

Üye

YOZGAT

Yusuf SELVİ

bottom of page