top of page

ÖDÜLLÜ  BİRLİKLER ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

0c9eac39-d1c8-4ac1-a00e-3287c4fb77c3.jpg

AMAÇ: 

Damızlık Manda Yetiştirici Birliklerinin tanınırlığını artırmak, sürdürülebilir büyükbaş hayvancılığın benimsenmesini sağlamak, manda ürünlerinin önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek ve insan hayatı üzerindeki önemini görsel olarak vurgulamak, Birliklerimiz yönetimi, personeli ve üyeleri arasında yarışma ortamında kaynaşmayı sağlamak, manda ve ürünleri  alanında ülkemizin en büyük fotoğraf arşivini oluşturmak ve gerektiğinde sergilemek amacıyla fotoğraf yarışması düzenlemek.

 

KONU:

Manda yetiştiriciliğine ait üretimin çeşitli safhalarında  doğal ortamlarda ağıl yada merada sürü, sürü yöneticisi ve manda  konulu fotoğraf yarışmasıdır.

 

YARIŞMA DALI : FOTOĞRAF

Başvuru başlangıç tarihi      :  01 Nisan 2019

Son başvuru tarihi                :  30 Temmuz  2019

 

ÖDÜLLER:

Yarışmada ilk 3’e girenler ödüllendirilecek olup aşağıdaki ödüller verilecektir.

Birincilik Ödülü         : Dizüstü Bilgisayarı

İkincilik Ödülü           : Fotoğraf Makinesi 

Üçüncülük Ödülü      : Tablet Bilgisayar 

 

KATILIM ŞARTLARI:

  • Yarışmaya İl Birliklerimiz yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle personeli ve yetiştirici üyeleri katılabileceklerdir.

  • Fotoğraflar tamamen dijital makinelerle çekilmelidir. (Telefonla çekilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.) Renkli ve Siyah beyaz olabilir. Fotoğraflar yüksek çözünürlükte (300 dpi ) ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde (12), kısa kenarı en az 2300 piksel olarak JPEG formatında gönderilmelidir. Bir fotoğrafın boyutu 5,00 MB’dan büyük olmamalıdır. Baskı kabul edilmeyecektir. Fotoğraflar bir CD ye yüklenerek posta/kargo yoluyla gönderilecektir.

 

  • Seçici Kurul gerektiği takdirde fotoğrafın aslını isteme hakkına sahiptir. Fotoğraflar Yarışmaya katılan kişi tarafından çekilmelidir. Yarışmaya katılan fotoğraflar daha önce düzenlenen yarışmalarda ödül almamış olması gerekmektedir. Başka yerde yayınlanan veya başkasına ait olan eserlerin yasal yükümlülükleri katılımcıya aittir.

 

  • Katılımcılar yarışmaya gönderdiği eser/eserlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettiği ödül ve her türlü kazanımları geri alınır. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.

 

  • Her katılımcı en fazla 10 (on) adet eserle yarışmaya katılabilir.

 

  • Gönderilecek her fotoğrafın adlandırılmasında sırasıyla; en fazla 5 harften oluşan rumuz (bir kişi birden fazla fotoğraf gönderiyorsa tüm fotoğrafların başında aynı rumuz kullanılacaktır), sıra numarası ve eser adı mutlaka bulunmalıdır. (Örnek: Manda-01-MERADA MANDALAR)...

 

  • Bir zarfın içine fotoğrafın yüklendiği Cd ile katılımcının belirlediği Rumuz ile birlikte katılımcının adı soyadı, katıldığı Birlik ve görevi yazılan bilgiler konularak Merkez Birliğine gönderilecektir.

 

  • Seçici kurul üyeleri ile bunların eş ve çocukları yarışmaya katılamaz.

 

  • Yarışmacıların birden fazla ödül kazanmaları halinde derecesi yüksek olan ödül verilir. Diğer ödüller verilmez.

 

TELİF HAKKI:

Yarışmaya katılan eserlerin baskı ve sayısal kopyaları, tüm haklarıyla Türkiye Damızlık Manda  Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne ait olacaktır. Yarışmaya katılan eserler, bütün telif haklarıyla Türkiye damızlık manda yetiştiricileri merkez birliği tarafından satın alınmış gibi işlem görür. Türkiye Damızlık manda  Yetiştiricileri Merkez Birliği ödüle değer bulunan eserleri, etkinliklerinde eğitim faaliyetlerinde sergileme, afiş, katalog, kitap, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dahil olmak üzere eser sahibinin ismi ile birlikte 5846 sayılı yasadan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

Fotoğraf ya da fotoğrafların gönderileceği Adres:

Türkiye Damızlık Manda Yetiştiricileri Merkez Birliği

 Menekşe-2 Sok.  35/8  Kızılay / ANKARA

   Tel:0(312) 419 6056

   Fax:0(312) 419 6056

   Email:merkezbirligi@dmymb.org
 

 

NOT:

Son Başvuru tarihinden sonra yarışma için oluşturulan Seçici Kurulun değerlendirmesinden sonra sonuçlar web sitemizde duyurulacaktır.

bottom of page